Son senelerde pek çok kişinin dikkatini çeken parkur sporunun tarihi esasen oldukça eskilere dayanır. Ekstrem sporlardan biri olan parkurda hedef, insan vücudunun yeteneklerini en verimli biçimde kullanarak engelleri aşmak ve olabildiğince verim alarak bir yerden başka bir yere geçmektir. Bugün geldiği hali ile 1980’lerin sonunda Fransa’nın güneyinde David Belle ve arkadaşları öncülüğünde “Le Parkour” ismiyle yapılmaya başlanan bu spor dalına daha çok “bir yaşam felsefesi” olarak bakılmaktadır.

Parkur, doğada hayatta kalmayı ve çevik olmayı amaçlayan bir spor dalıdır. Şehir içerisinde oluşturulan parkurlarda karşınıza çıkan bütün engelleri akıcılıkla aşmak bu sporda en önemli görevdir. Parkur için belirli bir güzergâh yoktur. Parkur eğitimleri kapalı alanlarda gerçekleştirilebileceği gibi parklar ve toprak zeminlerde de gerçekleştirilmesi mümkündür. İlk etapta yumuşak zeminler, minderler ve trambolinler kullanılarak antrenman gerektirir.

Her ne kadar eğlenceli bir spor dalı olsa da, yeni başlayanlar için parkur çok tehlikeli olabilir bu yüzden muhakkak parkur sporu eğitimi almadan başlamamak gerekir.

Bizler Her Yer Parkour olarak, bedeninizin sınırlarını zorlarken ve yapabileceklerinize şahit olurken güvende olduğunuzdan emin olmanız adına yıllardır parkur sporu eğitimi veriyoruz.

Alanında uzman antrenörlerimiz ve ihitiyaç duyacağınız her türlü ekipman eşliğinde sizi sokaklarda özgürce parkur yapmaya hazırlıyoruz. Eğer siz de son zamanların modası haline gelmiş bu keyifli sporu yapmak isterseniz, sizi de aramızda görmek isteriz.