Son zamanların en eğlenceli spor dalı olarak kabul edilen parkour ile hiç tanıştınız mı? Yeni çıktığı düşünülse dahi kökeni aslında çok eski zamanlara dayanan parkour yaşam felsefesi olarak kabul gören bir spor dalıdır. Bu spor dalı extreme sporları kategorisinde değerlendirilmektedir. Farklı parkur alanlarında esnekliğin ve insan vücudunun sınırın neler yapabileceğini gözler önüne sermektedir. Parkur sporunun esas amacı doğada hayatta nasıl kalınacağını, esneklik ve hızın senkronize bir şekilde nasıl kullanılacağını göstermektir. Günümüzde şehirlerarasında oluşturulan parkurlar sayesinde bu aktivite gerçekleştirilmektedir. Pek çok kişi parkour yapmak ister ancak tek başına bu spor dalına yönelmeye korkabilir. Böyle durumlarda parkour dersleri eşliğinde ilk adımı atmak çok daha mantıklı bir seçenek olacaktır.

Her Yer Parkour olarak hedefimiz parkour eğitimi vermekten de öte, her seviye ve yaştaki öğrencilerimize gerek fiziksel gerekse mental olarak gelişebilecekleri bir alan oluşturmaktır. Ekibimiz, parkour ve benzeri başka fiziksel sporlar ile uzun zamandır ilgilenip bunu profesyonel olarak yapan sertifikalı eğitmenler ile eğitimlerine devam etmektedir.  Esasen parkour dersleri diğer sporlardan farklı olarak dar alanda ve belirli hareketler ile yapılamıyor. Parkour tamamen insan bedeninin sınırlarını zorlamak üzere geliştirilen bir spor dalı olduğu için eğitimin amacı bu sporun temellerini öğretmek ve kişilerin en sağlıklı şekilde yapabilmesini sağlamak.

Bizler derslerimizde insanların kendi güç ve hareket kabiliyetlerini keşfetmesine destek oluyoruz. Bunu da tutkumuz olan Parkour alanında gerçekleştiriyoruz.

Hareket etmeye hazır mısınız? Derslerimiz ve salonumuz hakkında bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.