Jimnastik; ülkemizde geçmişi 1868 senesine kadar dayanan bir spor dalıdır. Özellikle çocuk yaşlarda yapılmaya başlandığı zaman çok faydasının görüldüğü bilindiği için, her sezon çok sayıda ebeveyn çocuklarının jimnastik eğitimi alması için kaliteli bir jimnastik kursu arayışına girmektedir.

Son zamanlarda jimnastik eğitimi verilen kursların sayısının artması pek çok kişinin kafasını karıştırıyor. Bu kurslar arasında ne yazık ki çok faydalı olmayan kurslarda mevcut. Peki, jimnastik için en doğru kurs nasıl seçilir hiç düşündünüz mü?

Biz, Heryer Parkour olarak sizin yerinize bu sorunun cevabını düşündük. İşte çocuğunuz için bir jimnastik kursunu en iyi yapan özellikler:

·         Aynı anda kurs alan öğrenci sayısı 10 kişiyi geçmemelidir.

·         Antrenman esnasında kullanılan yardımcı malzemeler çocukların fiziksel gelişimine destek olacak şekilde yapılmış, çalışma sırasında sporcuya asla zarar vermeyecek yumuşaklık ve şekilde olmalıdır.

·         Antrenman alanı yalnızca yer zemininden ibaret olmamalı, sporcunun koşma, sıçrama, itme, çekme, dayanma ve asılma döngüsünü tamamlayarak çalışmaya imkân bulabileceği barfiks, halka, atlama masası gibi aletlerin yanı sıra çok sayıda yumuşak minder ve diğer yumuşak ekipmanlar yer almalıdır.

·         Jimnastik salonu kışın sporcuların üşümeyeceği şekilde ısıtılmalı, yaz aylarında kaliteli antrenmanlar yapılması için klimalı olmalıdır.

Siz de çocuğu için en iyisini isteyen ebeveynlerdenseniz, tüm bu koşulları sağlayan salonumuza mutlaka gelmelisiniz. İstanbul’da en iyi jimnastik kursu nerededir diye arıyorsanız, size bir telefon kadar yakınız. Arayıp bilgi alabilirsiniz.